Wszędzie jest wyspa Tu

8 kwietnia 2013
Wszędzie jest wyspa Tu, Wisława Szymborska, reż. Magdalena Smalara, Teatr Polski

Rozśpiewana Szymborska, czyli esencja mądrości i radości z życia. Można się zasłuchać, zachwycić, zauroczyć. I poczuć absolutny niedosyt! 

To drugi spektakl oparty na twórczości Wisławy Szymborskiej jaki widziałam. Pierwszym był …„jesteś piękne – mówię życiu”… w Teatrze Powszechnym. Nie będę ich porównywać, bo oba są mistrzowskie. Kto choć trochę ceni Szymborską, czy jakby to powiedziała dzisiejsza młodzież „czuje jej klimat”, zachwyci się nie raz na jednym i drugim spektaklu.

Na scenie: Izabella Bukowska, Natalia Sikora, Magdalena Smalara i Joanna Trzepiecińska – kwartet doskonały. Pełne uroku i osobistego wdzięku. Znakomicie poradziły sobie z wierszami Szymborskiej. Czasem szeptem. Czasem krzykiem. Raz lekko i lirycznie. Raz mocno i dosadnie. Z naturalną gracją. Przy dźwiękach muzyki na żywo fortepianu, saksofonu i kontrabasu… pięknie.

Wyszłam zachwycona i kompletnie zauroczona. Spektakl skrzętnie układam w szufladzie z perełkami. Wrócę tu. 


Agnieszka Zawadka

Agnieszka Zawadka

Ambasadorka teatru z zamiłowania, pedagog z wykształcenia, marketerka z zawodu, amatorka fotografii z doskoku. Zawsze blisko ludzi, ich potrzeb i emocji. Angażuje się we wszystko, co czuje, że warto robić.
Agnieszka Zawadka

Latest posts by Agnieszka Zawadka (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*