Małe zbrodnie małżeńskie

14 czerwca 2013
Małe zbrodnie małżeńskie, Eric-Emmanuel Schmitt, reż. Marek Pasieczny, Teatr Praga
Historia miłości w pigułce. Pierwsze spotkanie, pierwsza wspólna podróż, pierwsza kłótnia… Emocjonująca opowieść, która przez wspomnienia określa tożsamość związku. Pełna niespodzianek, nieukojonego bólu i niewypowiedzianego żalu. Moc uczuć i doświadczeń.

Małe zbrodnie małżeńskie podnoszą pytanie, jak żyć z drugim człowiekiem. Lisę i Gillesa łączy silna namiętność, ale w ich falujące uczucie wdziera się kłamstwo. Kiedy Gilles ulega wypadkowi, traci pamięć. Przynajmniej on tak uważa. Od tej pory ich małżeństwo przypomina grę. Grę, w której oboje małżonków toczy walkę o dominację i zachowanie autonomii. Kto kocha bardziej? Zazdrosna Lisa czy niewierny Gilles? Spektakl pokazuje granice miłości pełnej strachu, łez i śmiechu. Poruszająca historia ze zbrodnią w tle pokazująca miłość przez cierpienie.

Małe zbrodnie małżeńskie toczą się na scenie przypominającej wybieg. Widzowie usadzeni po jego obu stronach obserwują walczących małżonków i śledzą ich losy z detektywistycznym zacięciem. Na scenie burzliwe małżeństwo, czyli Katarzyna Herman i Redbad Klijnstra. On zdystansowany do niej, ona szalona z miłości do niego. Oboje pełni nieufności i namiętności. Mistrzowsko zgrany duet.
Małe zbrodnie małżeńskie ujmują czarnym, błyskotliwym humorem i rewelacyjną grą aktorską. Emocjonująca mieszanka napięcia i ciętej riposty wprowadzająca w dobry nastrój.
Agnieszka Zawadka
Latest posts by Agnieszka Zawadka (see all)
kochamteatr.info

Polityka cookies