Old Love

26 stycznia 2014

Old Love, Norm Foster, reż. Andrzej Chichłowski, Teatr Kamienica (obecnie grany w Teatrze Capitol)

Czy mamy prawo do miłości w każdym wieku? Odpowiedzi na to pytanie próbuje udzielić sztuka Old Love. Na szczęście nie jest to kolejna banalna komedia romantyczna, bo pokazuje trochę inne oblicze miłości…

Old Love - Teatr Kamienica

Historia, którą opowiada Old Love może przypominać brazylijską telenowelę. Molly jest żoną szefa Buda. Bud zakochany jest w Molly, ale ma żonę. Ich losy co jakiś czas przecinały się niezobowiązująco. I tak przez 25 lat… Kiedy Bud jest już rozwiedziony, a mąż Molly umiera, wydaje się, że już nic (a raczej nikt) nie stoi na drodze, żeby tych dwoje było razem. Wydaje się, bo on chce walczyć o jej miłość, ale ona opiera się jego uczuciu. Niby lubi jego towarzystwo i uważa, że jest czarujący, ale nikt też nie potrafi zirytować jej tak jak on. I najważniejsze – w tym wieku zakochać się przecież nie wypada! Przynajmniej tak wydaje się Molly…

W roli Buda usilnie próbującego zyskać względy Molly występuje Artur Barciś. Czaruje ją swoim dowcipem i z uporem zdobywa serce wybranki. W zdystansowaną i pełną obaw Molly doskonale wciela się Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Poza tym duetem na scenie można zobaczyć Mateusza Banasiuka i Zuzę Grabowską. Młodzi aktorzy wnoszą do spektaklu odrobinę świeżości i ożywienia. Scenografia spektaklu może chwilami zaskoczyć, np. kiedy grób męża Molly staje się nagle ławeczką dla zakochanych. Ale ciekawie wykorzystana przestrzeń i kostiumy trafnie oddają klimat Ameryki sprzed lat. Dają wrażenie niewypowiedzianej powściągliwości i ascezy, które dopełniają znaczenia przedstawienia.

Old Love to przyjemna propozycja, która opowiada o miłości dojrzałych ludzi, łamie stereotypy i namawia do porzucenia konwenansów. Pokazuje też jak ciężar społecznych oczekiwań budzi w ludziach lęk przed okazywaniem sobie uczuć, aby w końcu dać wiarę w spełnienie miłości nawet po wielu latach.

Agnieszka Zawadka

Agnieszka Zawadka

Ambasadorka teatru z zamiłowania, pedagog z wykształcenia, marketerka z zawodu, amatorka fotografii z doskoku. Zawsze blisko ludzi, ich potrzeb i emocji. Angażuje się we wszystko, co czuje, że warto robić.
Agnieszka Zawadka

Latest posts by Agnieszka Zawadka (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*