Państwowy balet klasyczny prosto z Moskwy – zapowiedź pierwszej trasy koncertowej po Polsce

6 października 2016

Rosja słynie z baletu, w którym dyscyplina tancerzy, choreografia oraz dopracowane w każdym calu szczegóły sprawiają, że każdy występ zapiera dech w piersiach. Już wkrótce będzie niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć państwowy Teatr Baletu „La Classique” w Polsce!

Teatr Baletu "La Classique"

[ INFORMACJA PRASOWA ]

Rosyjski Teatr Baletu „La Classique” po raz pierwszy w Polsce z okazji 26-lecia istnienia!

Ponad 2 tony scenografii i ręcznie robionych olśniewających kostiumów, ponad 40 artystów – to wszystko prosto z Moskwy już 15 listopada w Toruniu następnie 16 listopada w Łodzi, 18 listopada w Zabrzu i 20 listopada w Lublinie!

Sztuka artystów teatru, założonego przez Elika Melikowa w 1990 roku w ramach Związku Działaczy Teatralnych ZSRR (w zeszłym roku Teatr obchodził swoje 25-lecie), jest dobrze znana wielbicielom baletu na całym świecie. To jedyny państwowy, moskiewski teatr zajmujący się baletem klasycznym.

Cechą charakterystyczną teatru „La Classique” są unikatowe ręcznie robione kostiumy i dekoracje, wykonywane w pojedynczych egzemplarzach. Elik Mielikow – dyplomowany malarz, jako jeden z pierwszych w nowej Rosji założył pracownię teatralną. Tworzył dekoracje, kostiumy i obuwie dla najbardziej znanych teatrów – Wielkiego, Moskiewskiego Teatru Baletu pod kierownictwem Wiktora Smirnowa-Gołowanowa, Królewskiego Baletu Danii, Teatru Baletu Bostonu.

Poza Włochami (Rzym, Mediolan, Florencja) i Wielką Brytanią, tym razem teatr wystąpi w Polsce, Niemczech, Francji, Australii i Nowej Zelandii. W repertuarze znajdą się przedstawienia baletowe, należące do kanonu światowej klasyki – przede wszystkim nieśmiertelne dzieła Czajkowskiego.

Teatr jest doskonale znany wielbicielom baletu w takich krajach, jak: Włochy, Egipt, Maroko, Hiszpania, Chiny, Austria, Norwegia, Tajwan, Nowa Zelandia, Australia, Wielka Brytania, gdzie niejednokrotnie występował w ramach tras koncertowych i zebrał w nich pełne zachwytu recenzje prasowe. Zespół teatru ciągle odbywa trasy koncertowe, ponieważ jego celem jest popularyzacja rosyjskiego baletu klasycznego poza granicami Rosji.

Zespół Melikowa do Torunia zawita z uwielbianą na całym świecie klasyką – Dziadkiem do Orzechów Czajkowskiego. Jezioro Łabędzie zobaczymy w Łodzi, Zabrzu i Lublinie. To prawdziwa uczta dla duszy i oka – niesamowite przedstawienie, podczas którego dostrzegalna jest dbałość o każdy, najmniejszy element. Unikatowe, olśniewające stroje, poruszająca muzyka, perfekcyjni tancerze oraz magia świateł i kolorów – to wszystko zabierze widzów w czarującą podróż po świecie małej dziewczynki i jej wspaniałych marzeń.

Więcej informacji o balecie, solistach teatru oraz spektaklach na stronie:

http://balet-rosyjski.pl

Teatr Baletu "La Classique"


HARMONOGRAM

Dziadek do orzechów

15 listopada 2016 – Toruń, Sala Koncertowa CKK Jordanki

Jezioro Łabędzie

16 listopada 2016 – Łódź, Teatr Wielki

18 listopada 2016 – Zabrze, Dom Muzyki i Tańca

20 listopada 2016 – Lublin, Hala Globus

Teatr Baletu "La Classique"


Zachęcam do rezerwowania biletów: 

http://balet-rosyjski.pl/bilety

Agnieszka Zawadka
Latest posts by Agnieszka Zawadka (see all)
kochamteatr.info

Polityka cookies