Państwowy balet klasyczny prosto z Moskwy – zapowiedź pierwszej trasy koncertowej po Polsce

6 października 2016

Rosja słynie z baletu, w którym dyscyplina tancerzy, choreografia oraz dopracowane w każdym calu szczegóły sprawiają, że każdy występ zapiera dech w piersiach. Już wkrótce będzie niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć państwowy Teatr Baletu „La Classique” w Polsce!

Teatr Baletu "La Classique"

[ INFORMACJA PRASOWA ]

Rosyjski Teatr Baletu „La Classique” po raz pierwszy w Polsce z okazji 26-lecia istnienia!

Ponad 2 tony scenografii i ręcznie robionych olśniewających kostiumów, ponad 40 artystów – to wszystko prosto z Moskwy już 15 listopada w Toruniu następnie 16 listopada w Łodzi, 18 listopada w Zabrzu i 20 listopada w Lublinie!

Sztuka artystów teatru, założonego przez Elika Melikowa w 1990 roku w ramach Związku Działaczy Teatralnych ZSRR (w zeszłym roku Teatr obchodził swoje 25-lecie), jest dobrze znana wielbicielom baletu na całym świecie. To jedyny państwowy, moskiewski teatr zajmujący się baletem klasycznym.

Cechą charakterystyczną teatru „La Classique” są unikatowe ręcznie robione kostiumy i dekoracje, wykonywane w pojedynczych egzemplarzach. Elik Mielikow – dyplomowany malarz, jako jeden z pierwszych w nowej Rosji założył pracownię teatralną. Tworzył dekoracje, kostiumy i obuwie dla najbardziej znanych teatrów – Wielkiego, Moskiewskiego Teatru Baletu pod kierownictwem Wiktora Smirnowa-Gołowanowa, Królewskiego Baletu Danii, Teatru Baletu Bostonu.

Poza Włochami (Rzym, Mediolan, Florencja) i Wielką Brytanią, tym razem teatr wystąpi w Polsce, Niemczech, Francji, Australii i Nowej Zelandii. W repertuarze znajdą się przedstawienia baletowe, należące do kanonu światowej klasyki – przede wszystkim nieśmiertelne dzieła Czajkowskiego.

Teatr jest doskonale znany wielbicielom baletu w takich krajach, jak: Włochy, Egipt, Maroko, Hiszpania, Chiny, Austria, Norwegia, Tajwan, Nowa Zelandia, Australia, Wielka Brytania, gdzie niejednokrotnie występował w ramach tras koncertowych i zebrał w nich pełne zachwytu recenzje prasowe. Zespół teatru ciągle odbywa trasy koncertowe, ponieważ jego celem jest popularyzacja rosyjskiego baletu klasycznego poza granicami Rosji.

Zespół Melikowa do Torunia zawita z uwielbianą na całym świecie klasyką – Dziadkiem do Orzechów Czajkowskiego. Jezioro Łabędzie zobaczymy w Łodzi, Zabrzu i Lublinie. To prawdziwa uczta dla duszy i oka – niesamowite przedstawienie, podczas którego dostrzegalna jest dbałość o każdy, najmniejszy element. Unikatowe, olśniewające stroje, poruszająca muzyka, perfekcyjni tancerze oraz magia świateł i kolorów – to wszystko zabierze widzów w czarującą podróż po świecie małej dziewczynki i jej wspaniałych marzeń.

Więcej informacji o balecie, solistach teatru oraz spektaklach na stronie:

http://balet-rosyjski.pl

Teatr Baletu "La Classique"


HARMONOGRAM

Dziadek do orzechów

15 listopada 2016 – Toruń, Sala Koncertowa CKK Jordanki

Jezioro Łabędzie

16 listopada 2016 – Łódź, Teatr Wielki

18 listopada 2016 – Zabrze, Dom Muzyki i Tańca

20 listopada 2016 – Lublin, Hala Globus

Teatr Baletu "La Classique"


Zachęcam do rezerwowania biletów: 

http://balet-rosyjski.pl/bilety

Agnieszka Zawadka

Agnieszka Zawadka

Ambasadorka teatru z zamiłowania, pedagog z wykształcenia, marketerka z zawodu, amatorka fotografii z doskoku. Zawsze blisko ludzi, ich potrzeb i emocji. Angażuje się we wszystko, co czuje, że warto robić.
Agnieszka Zawadka

Latest posts by Agnieszka Zawadka (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*