Wiele demonów

10 kwietnia 2017

Wiele demonów, reż. Mikołaj Grabowski, Teatr Imka

Wiele demonów

Sztuka na podstawie książki Jerzego Pilcha w adaptacji reżysera Mikołaja Grabowskiego zawitała na warszawskiej scenie. Spektakl Wiele demonów to koprodukcja Teatru Nowego w Łodzi i Teatru Imka. 

Bohaterami spektaklu Wiele demonów jest społeczność Sigły, która w miejscowej gwarze oznacza „bagienko”. Spotkać w niej można różne indywidua. Bez trudu można rozpoznać w nich naszych bliskich, sąsiadów, a w końcu samych siebie. Okazuje się, że każdy skrywa jakąś tajemnicę, a tytułowy demon tkwi w każdym z nas.

Wiele demonów to jeden z bardziej osobliwych spektakli, jakie można zobaczyć na scenie Teatru Imka. Mieszanka dramatyzmu, komizmu, nostalgii, sensacji, humoru bezbłędnie utrzymuje uwagę widzów. Ale czegóż innego spodziewać się, kiedy spektakl reżyseruje Mikołaj Grabowski, a na scenie pojawiają się tacy aktorzy jak Iwona Bielska (ach, te jej łzy wylewane nad trumną Wzmożka!), Piotr Ligienza (pastorze!) czy Michał Sitarski.

Wiele demonów to niebywała mieszanka opowieści. Przeplata w sobie wątki życia, śmierci, ludzkich oczekiwań, rozczarowań, namiętności, zaskoczeń. Wszystko – jakby nigdy nic – pojawia się w scenach codziennego życia. Salwy śmiechu mijają się z pustą ciszą na widowni. Niedowierzanie zastępuje zadziwienie, tajemnica ustępuje zaskoczeniu. Ciężko ogarnąć zmysłami to, co dzieje się na scenie. Najlepiej oddają to słowa, które padają w trakcie sztuki: – Zagadki bytu w ciągu życia nie dasz rady rozwiązać, ale kanapkę możesz zjeść zawsze. 

Agnieszka Zawadka

Agnieszka Zawadka

Ambasadorka teatru z zamiłowania, pedagog z wykształcenia, marketerka z zawodu, amatorka fotografii z doskoku. Zawsze blisko ludzi, ich potrzeb i emocji. Angażuje się we wszystko, co czuje, że warto robić.
Agnieszka Zawadka

Latest posts by Agnieszka Zawadka (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*