[PREMIERA] Ach, jak cudowna jest Panama

2 czerwca 2021

Zapowiedź premiery „Ach, jak cudowna jest Panama” w Teatrze Lalek Guliwer.

[ informacja prasowa ]

„Ach, jak cudowna jest Panama” – premiera 5 czerwca 2021 r. w Teatrze Lalek Guliwer / Amfiteatr w Parku Sowińskiego na Woli.

Czego można chcieć, gdy ma się już wszystko, czego dusza zapragnie? Gdy żyje się w dolince nad rzeczką, w przytulnym domku z kominem i ma się przyjaciela. Gdy jest się silnym. Gdy nie trzeba się bać. A co jeśli nagle dusza zapragnie czegoś, czego oczy jeszcze nie widziały? Na przykład miejsca pachnącego bananami?!

„Ach, jak cudowna jest Panama” to spektakl na podstawie książki autorstwa Janoscha, którego główni bohaterowie – Miś i Tygrysek, wyruszają w podróż w poszukiwaniu nowego domu. Zainspirowani napisem „Panama” ze skrzynki wyłowionej z rzeczki, decydują się na wspólną wyprawę po szczęście.  Czy wymarzoną Panamą okaże się miejsce pachnące bananami? A może Panama jest po prostu tam, gdzie czujemy się dobrze i bezpiecznie?

– „Ach jak cudowna jest Panama” to teatr spełniający się w drodze, inspirujący do odkrywania w tkance otaczającego nas miasta przyczółków dla utopijnej idei Panamy. I choć wiemy, że podążając drogą nakreśloną przez Janoscha wrócimy do naszych własnych domostw, to jednak wyruszyć warto. Warto odkrywać to co opatrzone, powierzchownie poznane czy stereotypowo zepchnięte. Warto przez chwilę uprawiać miejski survival, poznawać innych mieszkańców miasta, a własną wyobraźnię potraktować jak domowe zwierzątko i od czasu do czasu wyprowadzić ją na spacer  – mówi Robert Jarosz, reżyser spektaklu i autor adaptacji .

Spektakl łączący środki teatru lalek i teatru plastyki ruchu, przeznaczony dla widzów od 3 roku życia.

Autor: Janosch

Przekład: Emilia Bielicka

Adaptacja i reżyseria: Robert Jarosz

Choreografia: Weronika Pelczyńska, Magda Fejdasz, Monika Szpunar

Muzyka: Anna Stela

Scenografia: Mária Bačová

Obsada: Joanna Borer, Elżebieta Pejko, Honorata Zajączkowska, Damian Kamiński, Krzysztof Prygiel

Inspicjent: Jacek Poniński

Czas trwania: 60 min

Dla dzieci od lat 3

Premiera: 5 czerwca / Amfiteatr w Parku Sowińskiego na Woli

Agnieszka Zawadka
Latest posts by Agnieszka Zawadka (see all)
kochamteatr.info

Polityka cookies